TĒMA: Mājoklis

Vai ir jāmaksā par bruģēšanas darbiem

J
jautā:
05. februārī, 2018
Inese

Labdien! Namu īpašnieku biedrība vēlas nobruģēt pagalmu, piestāda katram dzīvoklim ikmēneša maksājumu. Daži īpašnieki iebilst, sakot, ka ir pirms apmēram 10 gadiem pirkuši bruģi, ir saglabājušies čeki un ka šis fakts ir jāņem vērā, piestādot maksu par bruģa likšanu katram dzīvokļa īpašniekam. Tiesa, šis bruģis daļēji ir jau izvazāts, jo stāvēja atvērta pagalma stūrī. Tie, kas pirka bruģi, nav kopsapulcē šādu jautājumu iepriekš izvirzījuši, dokumentus nav iesnieguši. Cik tas ir juridiski pamatoti – ņemt vērā vecos čekus par bruģi? Un ko tad, ja šie īpašnieki savu daļu par bruģa likšanu (arī trūkstošās daļas, kas ir lielāka nekā esošā, pirkšanu, pagalma zemes nolīdzināšanu u. c.) nemaksā? Kā jārīkojas šādā gadījumā?

A
atbild:
06. februārī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Pārvaldnieks (šajā gadījumā biedrība) var veikt darbus, kas nav iekļauti pārvaldīšanas maksā, tikai uz kopīpašnieku pieņemta lēmuma pamata. Dzīvokļu īpašnieki ir tiesīgi pieņemt lēmumu par bruģēšanas darbu veikšanu, lēmumā uzreiz nosakot maksājamās summas apmēru un kārtību (no uzdotā jautājuma nav saprotams, vai lēmums ir bijis). Dzīvokļu īpašnieku pieņemtais lēmums ir saistošs visiem dzīvokļu īpašniekiem. Ja kāds no dzīvokļu īpašniekiem nepilda lēmumu un neveic maksājumus, ir tiesības vērsties tiesā par parāda piedziņu.