Lasīšanai: 1 minūte

Par tiesu izpildītāja darbībām var sūdzēties

J
jautā:
01. februārī, 2018
Armands

Zvērinātam tiesu izpildītājam ierakstītā vēstulē tika nosūtīts iesniegums. 30 dienu laikā uz iesniegumu nav saņemta oficiāla tiesu izpildītāja atbilde. Ir atbildēts vienkāršā e-pasta sarakstē bez identifikācijas. Vai šāda rīcība atbilst likumam, un vai tiesu izpildītājam uz iesniegumu ir jāatbild oficiālā vēstulē? Vai arī – kā tiesu izpildītājs vēlas, tā atbild?

A
atbild:
09. februārī, 2018

Šādā situācijā varam ieteikt rakstīt sūdzību Tieslietu ministrijai, kura izvērtē tiesu izpildītāju darbību atbilstību normatīvajos aktos noteiktajam regulējumam. No jautājumā ietvertā var secināt, ka, iespējams, tiesu izpildītājs ir pārkāpis Iesniegumu likuma normas.