Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Lai dzēstu deklarētās dzīvesvietas ierakstu, jāpierāda tiesiskā pamata zudums

J
jautā:
18. janvārī, 2018
Gunārs

Kas ir jādara, lai anulētu deklarēto dzīvesvietu nepilngadīgai personai, ja tiesa, izbeidzot līgumu, nav izlikusi līgumā ierakstītu nepilngadīgu personu, īrnieka bērnu. Īres līgums ir izbeigts, un visi pārējie ir no dzīvokļa izlikti. Dzīvojamā telpa ir atbrīvota. Vai ir atkal jāsniedz prasība tiesā par nepilngadīgā izlikšanu un jāmaksā tiesas nodeva?

A
atbild:
25. janvārī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Uz tiesu vēlreiz nevajadzēs iet ar prasības pieteikum par izlikšanu. Nepieciešams vērsties attiecīgajā pašvaldībā, kur deklarēta adrese (piemēram, Rīgā tā būtu Rīgas domes Personu dzīvesvietas reģistrācijas komisija) ar spriedumu par īres līguma izbeigšanu un izlikšanu, pievienojot dokumentu par personu izlikšanu no telpām. Pierādot, ka ir zudis tiesiskais pamats, deklarētā dzīvesvieta būtu jādzēš.