TĒMA: Tieslietas

Pakalpojuma sniedzēja prasījuma tiesību noilgums ir trīs gadi

J
jautā:
16. janvārī, 2018
Liiga

Labdien! Vēlos lūgt jūsu palīdzību. Man ir atnākusi vēstule par parāda piedziņu, nesaprotu, kā uz to reaģēt, jo neatceros, ka man būtu bijis “Tele2” pieslēgums. Vēlos zināt, vai nav stājies spēkā parāda noilgums un vai viņiem vispār ir tiesības man ko pieprasīt. Pie tam 14 gadu laikā neesmu saņēmusi nevienu vēstuli no “Tele2”. Vēstules teksts: “Pamatojoties uz savstarpēji noslēgto līgumu un izrakstītajiem rēķiniem par telekomunikāciju pakalpojumiem, Jūsu parādsaistības pret SIA TELE 2 no 31.02.2004 ir EUR 83,44. Esam vairākas reizes atgādinājuši jums par neizpildītajām saistībām, tomēr parāda apmaksa nav veikta. Atkārtoti lūdzam veikt parāda apmaksu līdz 02.02.2018, pretējā gadījumā SIA TELE2 izmantos Civillikuma 1793.,1797.,1798.,1801. pantā paredzētās kreditora tiesības un cedēs prasību pret jums parādu piedziņas uzņēmumiem. Cedētā prasība ietvers parāda pamatsummu, kā arī visas blakus prasības, t.sk. līgumsodu, nokavējuma līgumprocentus un iespējamos piedziņas izdevumus.” P.S. Jau iepriekš pateicos par atbildi!

A
atbild:
18. janvārī, 2018
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Elvijs Vēbers, zvērināts advokāts

Vispirms ieteicams vērsties pie “Tele2” ar pieprasījumu izsniegt visus parādu pamatojošos dokumentus vai vismaz ļaut ar tiem iepazīties, tajā skaitā ar pakalpojuma līgumu (tad arī būs skaidrs, vai tiešām līgums bijis, vai arī tā ir kāda kļūda), kā arī atgādinājumus, ja tādi bijuši, un parāda aprēķinu. Ja Jums tas tiek liegts, varat vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā. Iespējams, ka savulaik, slēdzot pakalpojumu līgumu, esat norādījusi adresi, kurā sen nedzīvojat, tāpēc arī neesat saņēmusi atgādinājumus. Tam var būt izšķiroša nozīme, jo, ja līgums patiešām ir bijis un atgādinājumi ir sūtīti uz Jūsu norādīto adresi, tad tie pārtrauc noilgumu, kas atbilstoši Komerclikuma 406. pantam ir trīs gadi. Tomēr, ja kopš pēdējā atgādinājuma ir pagājuši vairāk nekā trīs gadi, pakalpojuma sniedzēja prasījuma tiesībām ir iestājies noilgums un parāda samaksu no Jums prasīt nevar.