Lasīšanai: 1 minūte

Testaments ir spēkā arī bez lieciniekiem

J
jautā:
12. janvārī, 2018
Felicita

Pēc tuvinieka nāves viņa mantās atradām aizgājēja rakstītu testamentu, kurā minēts, kam viņš novēl savu īpašumu, kā arī uzrakstīts, kas ir šī testamenta sastādīšanas liecinieki. Uz testamenta ir tikai datums, aizgājēja un to divu personu paraksti. Vai šāds testaments ir īsts testaments?

A
atbild:
24. janvārī, 2018
Latvijas notārs
Agra Šeibe, zvērināta notāre

Ja testators visu testamentu pats uzrakstījis un parakstījis, tad tas ir spēkā arī bez lieciniekiem. Testamentu var sastādīt jebkurā valodā. Liecinieku papildu piedalīšanās nekaitē testamentam. Tomēr atbildēt, vai šāds testaments ir īsts testaments, nevarēšu. Testaments jāredz un jāizvērtē. Privātu testamentu taisot, ir jāievēro vislielākā uzmanība, skaidrība un noteiktība. Precīzi jāievēro visi likuma prasījumi, it īpaši testamenta forma. Likums testamentam izvirza īpaši formālas prasības, un strīda gadījumā jebkura formāla kļūda var padarīt testamentu par spēkā neesošu.