Ja jaunais īpašnieks nesteidzas ar ierakstu zemesgrāmatā

J
jautā:
09. janvārī, 2018
Bruno

Pirms diviem gadiem pie notāra parakstījām nostiprinājuma lūgumu, bet zemes pircējs vēl nav griezies zemesgrāmatā. Vai varu paātrināt šo procesu?

A
atbild:
24. janvārī, 2018
Latvijas notārs
Agra Šeibe, zvērināta notāre

Ja nostiprinājuma lūgums ar visiem dokumentiem, kas nepieciešami īpašuma tiesību nostiprināšanai zemesgrāmatā, atrodas pie pircēja, tad risinājums varētu būt šāds: Jūs vēršaties pie notāra ar lūgumu nodot paziņojumu pircējam. Šajā paziņojumā Jūs lūdzat pircēju reģistrēt īpašuma tiesības zemesgrāmatā līdz noteiktam termiņam.

Ja paziņojums nodots, Jūs saņemsiet notāra izsniegtu apliecību par paziņojuma nodošanu.

Ja personai, kurai lūdz nodot paziņojumu, nav zināma adresāta juridiskā adrese vai dzīvesvieta, zvērināts notārs to saņem no Komercreģistra vai Iedzīvotāju reģistra.

Ja adresāta (fiziskās personas) dzīvesvieta Iedzīvotāju reģistrā nav norādīta, zvērināts notārs publicē paziņojumu oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Šādi zvērināts notārs rīkojas arī tad, ja, nosūtot paziņojumu uz adresāta juridisko adresi vai dzīvesvietu, saņem pasta paziņojumu par neiespējamību nodot sūtījumu adresātam.

Paziņojums uzskatāms par nodotu nākamajā darba dienā pēc tā publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Ja Jūsu uzaicinājumam nav bijis panākumu, jautājums būs jārisina tiesas ceļā.