Parāda atmaksas grafiks

J
jautā:
03. janvārī, 2018
Anita

Labdien! Vai parādu piedziņas kompānijai ir tiesības pieprasīt maksāt konkrētu summu mēnesī, citādi draudot vērsties tiesā. Katru mēnesi atbilstoši saviem ienākumiem godprātīgi maksāju nelielas summas vairākām piedziņas kompānijām. Kā pareizāk rīkoties?

A
atbild:
08. februārī, 2018
Laura Studente
LV portālam

Ārpustiesas parādu piedziņu regulē Parādu ārpustiesas atgūšanas likums. Atbilstoši tam parādu piedziņas kompānija var parādnieku brīdināt par tiesiskajām sekām – tiesvedība ir parāda nemaksāšanas sekas, līdz ar to šāda darbība ir likumiska.

Tomēr atbilstoši Parādu ārpustiesas atgūšanas likumam kredītņēmējs var piedāvāt arī savus risinājumus un maksājumu grafiku. Lai gan parādu piedzinējiem šie ierosinājumi noteikti nav jāpieņem, tie nereti palīdz radīt kompromisu. Vislabāk būtu vērsties nevis pie parāda piedzinējiem, bet gan pie kompānijas, no kuras ņemts kredīts, un vienoties par noteiktu grafiku, kur varētu skaidri redzēt, cik Jums jāmaksā katru mēnesi un kādā laika posmā parāds tiks atmaksāts.

Vairāk lasiet atbildei pievienotajos skaidrojumos.