Kreditori, visticamāk, vērsīsies tiesā

J
jautā:
24. decembrī, 2017
Elizabete

Labdien! Man tuviniekam ir kredītsaistības (10 000 EUR), kuras viņš nav spējīgs izpildīt, turklāt viņam ir jāmaksā arī uzturlīdzekļi diviem saviem nepilngadīgajiem bērniem. Viņš ir parādā tuviniekiem un draugiem, bankām un ātrajiem kreditoriem. Viņam ir kaut kādas problēmas ar psihisko veselību, kā dēļ viņš nespēj noturēties darbā (ārsti atzinuši, ka viņam esot šizoīdie traucējumi, bet nav spējuši viņam palīdzēt). Viņš šad un tad piestrādā kādos gadījumu darbos, bet pārsvarā viņu uztur tuvinieki. Šobrīd viņš ir nokavējis maksājumu termiņus, un, visticamāk, pret viņu tuvākajā laikā vērsīsies parādu piedzinēji. Pastāvīga darba, transportlīdzekļu vai nekustamā īpašuma viņam nav (dzīvo pie mātes – pensionāres). Ko šādā gadījumā darīt?

A
atbild:
15. janvārī, 2018

Ja Jūsu tuvinieks savas saistības nekārtos vai arī nepanāks ar kreditoriem kādu vienošanos par parādsaistību labprātīgu pildīšanu, tad kreditori, visticamāk, vērsīsies tiesā, prasīs naudas līdzekļu piedziņu un šīs lietas agrāk vai vēlāk nonāks pie tiesu izpildītāja. Tad jau notiks piespiedu izpildes process saskaņā ar Civilprocesa likuma noteikumiem.

Kad Jūsu tuviniekam parādīsies regulāri ikmēneša ienākumi, varētu ieteikt apsvērt domu par maksātnespējas procesa iesniegšanu.