Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Ja tā nav pārrakstīšanās kļūda, prasība noraidāma

J
jautā:
23. decembrī, 2017
Jeļena Eisaka

Labdien! Fiziska persona, kura ir saimnieciskās darbības veicējs, mājas pārvaldnieks, un kurai piešķirts maksātāja kods, iesniegusi tiesā prasību par parāda piedziņu par pārvaldīšanas izdevumiem pret dzīvokļa īpašnieku, uzrādot nevis maksātāja kodu, bet savu personas kodu. Jautājums: vai saimnieciskās darbības veicējam, ceļot prasību, kas saistīta ar viņa saimniecisko darbību, jāceļ prasība kā saimnieciskās darbības veicējam vai kā privātpersonai, kurai kāda persona ir parādā?

A
atbild:
28. decembrī, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Prasību var celt mājas pārvaldnieks un lūgt tiesu piedzīt izveidojušos parādu. Šajā gadījumā ir jāvērtē kopumā, kas izriet no prasības pieteikuma. Iespējams, ka izveidojusies pārrakstīšanās kļūda. Ja tā nav kļūda, tad tiesai jānorāda, ka prasītājs nav tiesīgs šādu prasību celt, un prasība noraidāma.