Par parāda piedziņas rīkojuma apkalpošanu jāmaksā

J
jautā:
18. decembrī, 2017
Laila rudzīte

Vai Latvijas Pasts rīkojas likumīgi, ieturot naudu par pakalpojumiem (saistībā ar tiesu izpildītājiem) no 3. grupas invalīda, ņemot vērā to, ka grupas nauda ir vienīgie iztikas līdzekļi un pēc Latvijas Pasta darbībām cilvēkam paliek tikai 77,67 eiro mēnesim?

A
atbild:
20. decembrī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja Jums ir parāds, uz ko vērsta piedziņa, Latvijas Pasts ietur pakalpojuma maksu par zvērināta tiesu izpildītāja rīkojuma pieņemšanu izpildei. Sedzot Latvijas Pasta izmaksas par konkrētā rīkojuma apkalpošanu, pakalpojuma maksa par to, analogi kā jebkurā bankā, tiek iekasēta neatkarīgi no kontā ieskaitītās naudas summas.

Cilvēkiem ar veselības problēmām, trūcīgiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem valsts un pašvaldība sniedz palīdzību. Ja tāda nepieciešama, jāvēršas savas pašvaldības sociālajā dienestā. Ja izveidojies parāds, par to gan cilvēks ir atbildīgs pats, ir arī jārēķinās, ka laikus nenokārtotas saistības vienmēr rada papildu izdevumus.