Dzīvokļu īpašnieki, pašvaldība un zemesgrāmata

J
jautā:
12. decembrī, 2017
Jānis

Labdien! Jautājums sekojošs – ir daudzdzīvokļu dzīvojamā māja. Visi dzīvokļi ir privatizēti, bet mājas zemesgrāmatas apliecībā joprojām ir ieraksts, ka māja pieder pašvaldībai. Kas ir jādara, kādi dokumenti jāiesniedz, lai reģistrētu, ka māja pēc zemesgrāmatas arī pieder dzīvokļu īpašniekiem? Cik tas varētu maksāt? Paldies!

A
atbild:
14. decembrī, 2017
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Ja tiešām visi dzīvokļi ir privatizēti, tad attiecīgi būtu jāparādās, ka pašvaldībai vairs nav īpašumtiesību (parasti zemesgrāmatā tiek norādīts pretī attiecīgajiem īpašniekiem – 0 ), un vajadzētu būt ierakstiem par jaunu nodalījumu atvēršanu. Praksē ir sastopami gadījumi, kad Zemesgrāmata ir pieļāvusi kļūdu. Jums ir tiesības rakstīt iesniegumu Zemesgrāmatai par kļūdas labojumu. Uz iesniegumu Zemesgrāmata sniegs atbildi, ka ir konstatēta kļūda un tā ir labota, vai norādīs, ka kļūdas nav, un tiks norādīti argumenti, kamdēļ ieraksti ir pareizi.