Lasīšanai: 1 minūte

Slimības lapas A apmaksa, ja nav bijis jāstrādā

J
jautā:
07. decembrī, 2017
InaGgirgensone

Strādāju par pavāru pansionātā, un man ir slīdošais grafiks. Sakarā ar stiprām muguras sāpēm neirologs norīkoja mani uz slimnīcu, kur nedēļu ārstējos. Iesniedzot darba vietai A lapu, man par to nemaksā, jo paskaidro, ka neesmu grafikā. Vai darbavietai ir taisnība vai nav? Slimnīcā iestājos 30. datumā.

A
atbild:
08. decembrī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja Jums darba līgumā  ir nolīgts summētais darba laiks, tad situācijā, kad faktiski Jums pēc grafika nav bijis jāstrādā, darba devēja pienākums nav apmaksāt Jums izsniegto darbnespējas lapu. Proti – šajā laikā Jums pēc grafika ir brīvdienas.

Par darba laika uzskaiti uzņēmumā atbildīgs ir darba devējs. Proti, darba grafiku izstrādā darba devējs un darbinieki ar to tiek iepazīstināti iepriekš.  Darba devējam nav tiesību vienpusēji veikt izmaiņas darba grafikā tam darbiniekam, kas ir slims.