Lasīšanai: 1 minūte

Tiesu izpildītājs var lūgt sprieduma izpildes izdevumus samaksāt piedzinējam

J
jautā:
07. decembrī, 2017
Didzis

Labdien! Zvērinātam tiesu izpildītājam tika iesniegts izpildu raksts par parāda piedziņu no SIA. Šobrīd SIA ir likvidēta. No tiesu izpildītāja saņemam paziņojumu, ka mums jāapmaksā tiesu izpildītāja amata atlīdzība. Vai tas ir korekti, un kāds normatīvais akts nosaka, ka parāda piedzinējam jāapmaksā tiesu izpildītāja darbības?

A
atbild:
08. janvārī, 2018

Ja tiesu izpildītājs nolēmuma izpildes laikā konstatē, ka piedziņa no parādnieka nav iespējama, ir jārēķinās ar situāciju, ka tiesu izpildītājs var lūgt sprieduma izpildes izdevumus apmaksāt piedzinējam. Tas izriet no Civilprocesa likuma 567. panta pirmās daļas.