Ātrākas pensionēšanās iespējas invalīdei uz mūžu

J
jautā:
22. novembrī, 2017
Anita

Man ir 56 gadi un 6 mēneši un piešķirta 3. grupas invaliditāte uz mūžu. Vai es varēšu pensionēties ātrāk pirms noteiktā pensionēšanās vecuma 65 gadi?

A
atbild:
22. decembrī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašreiz tiesības uz ātrāku pensionēšanos ir sievietēm invalīdēm uz mūžu ar apdrošināšanas stāžu ne mazāku par 20 gadiem. Tomēr pensionēšanās vecums ar katru gadu palielinās arī to grupu iedzīvotājiem, kuri pašreiz var pensionēties ātrāk, līdz tiek sasniegts vispārējais likumā noteiktais pensijas vecums.

Invalīdēm uz mūžu vispārējais pensionēšanās vecums tiks izlīdzināts pēc 2024. gada, kad šīs tiesības vēl varēs izmantot 1960. gadā dzimušās sievietes.

Nosacījumi tiesībām uz vecuma pensiju, tostarp saistībā ar tiesībām uz ātrāku pensionēšanos, jebkurā individuālā gadījumā ir jānoskaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.

Kā notiek pensijas vecuma paaugstināšana no 59,5 līdz 65 gadu vecumam, ir atspoguļots VSAA informatīvajā tabulā.