Neizmantotā atvaļinājuma kompensācijas aprēķins ir komplicēts

J
jautā:
16. novembrī, 2017
Dmitrijs

Nostrādāju uzņēmumā 8 mēnešus un vienu nedēļu uz darba līguma pamata. Nodarbinātība – maiņās pēc grafika, vidēji  190 h mēnesī. Uzteicu darba līgumu, un tika izmaksātas tikai 12 no 16 uzkrātām atvaļinājuma dienām par 8+ nostrādātiem mēnešiem. Kur palika 4 dienas?

A
atbild:
17. novembrī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jānorāda, ka neizmantotā atvaļinājuma kompensācijas aprēķins ir diezgan komplicēts, tādēļ norādīt vienkārši saprotamu formulu nav iespējams.

Aprēķinu veic proporcionāli nostrādātajam laikam, ievērojot Darba likuma 75. pantā noteiktos principus – pēc vidējās izpeļņas.

Jāņem vērā, ka vidējās izpeļņas aprēķinā neiekļauj, piemēram, slimības naudu, kā arī atlīdzību, kura tiek saņemta saskaņā ar Darba likuma 74. panta pirmo un sesto daļu. Arī nodokļu atvieglojumi, neapliekamā minimuma summas u. tml. vidējās izpeļņas aprēķinos netiek ņemtas vērā.

Tiek pieņemts, ka viens darba mēnesis dod tiesības uz 1,67 atvaļinājuma dienām.