Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Ja tiek atcelta plānveida operācija

J
jautā:
07. novembrī, 2017
Diāna

Pienāca rinda valsts apmaksātai operācijai, un operējošais ārsts nozīmēja operācijas datumu. Desmit dienas pirms operācijas bija jāpiesakās uz konsultāciju pie anesteziologa. Tajā brīdī noskaidrojās, ka operējošais ārsts cietis autokatastrofā un atrodas smagā stāvoklī reanimācijā. Operācija tika atcelta. Kā jārīkojas tālāk? Jāmeklē jauns ārsts, un jāsāk viss process un rinda no sākuma? Atkal jauns ģimenes ārsta norīkojums, izmeklējumi, konsultācijas... Un atkal par visu jāmaksā?

A
atbild:
14. novembrī, 2017
Nacionālais veselības dienests
Agnese Jasenoviča, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece

Šajā situācijā cilvēkam primāri būtu jāsazinās ar konkrēto ārstniecības iestādi, saņemot skaidrojumu par ieteicamo rīcību, kā arī noskaidrojot, vai noteikto operāciju var nodrošināt cits ārsts. Ja tas nav iespējams, tad jāvēršas citā ārstniecības iestādē. Tādā gadījumā iesakām zvanīt uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234, lai noskaidrotu, kurās ārstniecības iestādēs var nodrošināt līdzīgu pakalpojumu.