Lasīšanai: 1 minūte

Grozījumi darba līgumā jāveic, pusēm vienojoties

J
jautā:
02. novembrī, 2017
Vija

Labdien! Lūdzu skaidrojumu, strādāju pilnu slodzi, 8 stundu darba dienu. Kā man var samazināt slodzi no 8 stundām uz četrām stundām (protams, arī darba samaksu), ja darba apjoms paliek tas pats?

A
atbild:
23. novembrī, 2017
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Darba devējs nedrīkst nepamatoti veikt izmaiņas darba līgumā, vienpusējā kārtībā samazinot darbinieka darba laiku, kā arī darba algu.

Darbinieks un darba devējs var grozīt darba līguma noteikumus, tikai savstarpēji vienojoties, tostarp jautājumos, kuri regulē darba laiku un darba algu.

Par savu tiesību aizskārumu darbinieks var ziņot Darba inspekcijai.