Lasīšanai: 1 minūte

Ģimenes valsts pabalstu var saņemt viens no bērna vecākiem

J
jautā:
01. novembrī, 2017
laura

Labdien! Vai, mātei atsakoties no ģimenes pabalsta, bērnam 4 gadi, uz to var pēc tam pieteikties tēvs?

A
atbild:
03. novembrī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ģimenes valsts pabalstu piešķir par katru ģimenē audzināmo bērnu no viņa viena gada vecuma sasniegšanas dienas līdz 15 gadu vecumam. Pēc 15 gadu vecuma, ja bērns mācās. Ģimenes valsts pabalstu piešķir vienam no bērna vecākiem. Tātad, ja māte atteiksies no pabalsta, to varēs saņemt bērna tēvs. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pabalstu piešķir, pamatojoties uz iesniegumu. VSAA mājaslapā ir kontaktinformācija, kā arī skaidrojums par ģimenes valsts pabalstu.