Lasīšanai: 1 minūte

Bezalgas atvaļinājuma prasījums uzteikuma gadījumā

J
jautā:
26. oktobrī, 2017
Juris

Labdien! Jautājums par darba uzteikumu. Kad ir iesniegts darba uzteikums darba devējam un ir jāatstrādā mēnesis, tajā laikā ir iespējams iet bezalgas atvaļinājumā?

A
atbild:
03. novembrī, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbinieka tiesības uz bezalgas atvaļinājumu pēc viņa pieprasījuma nav absolūtas. Darba likumā 153. panta piektajā daļā ir teikts, ka darba devējs pēc darbinieka pieprasījuma var piešķirt viņam atvaļinājumu bez darba samaksas saglabāšanas.

Tas nozīmē, ka lēmumu šajā situācijā pieņem darba devējs un viņam ir tiesības atteikt, pamatojot to, piemēram, ar nepārtrauktas uzņēmuma darbības nodrošināšanas nepieciešamību.  Proti,  Jūsu kā darba līguma uzteikumu iesnieguša darbinieka  vietā vēl nav atrasts jauns darbinieks, tāpēc ir nepieciešams strādāt.