Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodokļa atvieglojums par laulāto ar invaliditāti, ja laulātais nesaņem pensiju

J
jautā:
18. oktobrī, 2017
Eugenija

Kādi nodokļu atvieglojumi pienākas nestrādājošam 2. grupas invalīdam, kurš saņem invaliditātes pensiju? Vai varu ņemt savā apgādībā (vīrs) un saņemt nodokļu atvieglojumu?

A
atbild:
23. oktobrī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Invaliditātes pensijai, ja tā ir lielāka par 235 eiro mēnesī, piemēro pensijas neapliekamo minimumu (235 eiro), kā arī nodokļa papildu atvieglojumu – 154 eiro mēnesī jeb 1848 eiro gadā.

Tiesības uz nodokļa atviegojumu par laulāto ir tikai situācijā, ja laulātajam ir noteikta invaliditāte un viņš nesaņem pensiju.