Lasīšanai: 1 minūte

Jāsaņem jauni personu apliecinošie dokumenti

J
jautā:
02. oktobrī, 2017
Vita Važa

Labdien! LV 2017. gadā noslēgta laulība. Apliecība latviešu valodā. Lai ES lietotu citus savus dokumentus, kuri ir uz pirmslaulības uzvārda, kas jādara, lai šī laulības apliecība būtu derīga, atzīta?

A
atbild:
06. oktobrī, 2017
Elīna Gulbe
LV portāls

Šajā gadījumā būtu nepieciešams precizēt, par kādiem dokumentiem ir runa. Personu apliecinošu dokumentu likums nosaka, ka pase, kā arī personas apliecība (ID karte) ir lietošanai nederīga, ja mainījies personas vārds vai uzvārds. Līdz ar to normatīvie akti paredz, ka personas pienākums ir 30 dienu laikā no uzvārda maiņas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē iesniegt MK noteikumu Nr. 134 “Personu apliecinošu dokumentu noteikumi” 22. un 23. punktā minētos dokumentus jaunas pases un/vai ID kartes saņemšanai.