TĒMA: Vide

Vai par sauso tualeti ir jāmaksā?

J
jautā:
20. septembrī, 2017
Aelita

Vai tā ir taisnība, ka tagad ir jāmaksā nodoklis par sauso tualeti? Ja jā, tad kur tas norādīsies? Vai zemes nodoklī? Vai arī pašai kaut kur ir jāiemaksā šī summa?

A
atbild:
21. septembrī, 2017
Inese Helmane
LV portāls

Nē, tā nav taisnība, nodoklis par sauso tualeti nav jāmaksā. LV portāla publikācijā Notekūdeņu krājbedres, arī sausās tualetes būs jāreģistrē skaidrojām, ka pēc pusotra gada – no 2019. gada 1. janvāra – visas ciemu un pilsētu individuālo notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, krājtvertnes un septiķus, kas nav pievienoti centralizētai kanalizācijas sistēmai, plānots sākt reģistrēt īpašā pašvaldību datubāzē un tiem noteiktas jaunas apsaimniekošanas prasības. Noteikumi neattieksies uz lauku teritorijām, tostarp viensētām. Šo kārtību nosaka jaunie Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr. 384 "Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu", kas stājās spēkā 1. jūlijā. Tie ir pieņemti saskaņā ar Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumu.

Reģistrācija būs vienreizēja un bez maksas.