Parādniekam, kam bloķēts bankas konts, nav pieejas internetbankai

J
jautā:
19. septembrī, 2017
Aleksandrs

Labdien! Manas bankas konti tiek bloķēti. Es katru mēnesi dzēsu parādu caur bankas operatoru. Ja LR likums ļaus to darīt caur datoru, būšu pateicīgs. Tā ir arī laika un kabatas ekonomija. Cieņā.

A
atbild:
28. septembrī, 2017

Ja parādsaistību dēļ tiesu izpildītājs ir nosūtījis rīkojumu bankai par konta bloķēšanu, tad līdz parādsaistību dzēšanai Jūs nevarat lietot internetbanku. Tādējādi Jūs parādu atmaksājat klātienē bankas filiālē skaidrā naudā ar pārskaitījumu.

Lai šo situāciju risinātu, Jums ir jāsazinās ar tiesu izpildītāju. Ja Jūsu kontā tiek ieskaitīta darba samaksa vai kādi citi naudas līdzekļi, uz kuriem nevar vērst piedziņu saskaņā ar Civilprocesa likuma 596. panta nosacījumiem, tad rakstiet tiesu izpildītājam iesniegumu ar lūgumu atķīlāt bankas kontu, norādot, kādus naudas līdzekļus uz kontu saņemat un ka turpināsiet veikt regulārus ikmēneša maksājumus. Iesniegumam pievienojiet bankas konta pārskatu par pēdējiem trim mēnešiem.

 Iespējams tiesu izpildītājs nāks Jums pretī un kontu atbloķēs.