Lasīšanai: 1 minūte

Vai var prasīt papildatvaļinājuma dienu?

J
jautā:
28. augustā, 2017
Vitalijs

Labdien! Vai es varu prasīt darba devējam papildatvaļinājuma dienu, ja strādāju tikai 1 mēnesi? Man ir 2 bērni līdz 14 gadiem.

A
atbild:
29. augustā, 2017
Valsts darba inspekcija
Mārīte Noriņa, Darba tiesību nodaļas vadītāja

Darba likums nereglamentē papildatvaļinājumu izmantošanas kārtību. Ja darba devējs darba kārtības noteikumos nav paredzējis citu kārtību, Darba likums neierobežo darbinieka tiesības izmantot papildatvaļinājuma dienu.