Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājums un slimība

J
jautā:
20. augustā, 2017
Evita

Sakiet, lūdzu, vai, slimojot atvaļinājuma laikā (samaksāta atvaļinājuma nauda), darba devējam ir tiesības atvilkt pēc tam 115 eiro no minimālās algas?

A
atbild:
21. augustā, 2017
Valsts darba inspekcija
Zaiga Strode, Darba tiesību nodaļas vadošā juriskonsulte

Ja darbinieks atvaļinājuma laikā saslimst, tad par darbnespējas laiku viņam tiek izmaksāta slimības nauda, bet atvaļinājums pagarinās vai tiek pārcelts uz citu laiku. Darba devējam atbilstoši jaunajiem apstākļiem jāveic izmaksātās darba samaksas pārrēķins. Laika posmā, kad darbnespējas dēļ neizmantotā atvaļinājuma daļa tiks izmantota, atvaļinājuma nauda atkal tiks aprēķināta un izmaksāta.

Gadījumā, ja darbiniekam nav skaidrs darba samaksas, atvaļinājuma naudas, slimības naudas u. tml. aprēķins, viņš saskaņā ar Darba likuma 71. pantu var pieprasīt darba devējam aprēķina skaidrojumu.