Valsts nodevas darījumos ar nekustamo īpašumu 2009. gadā

J
jautā:
10. augustā, 2017
Žanete Vilkāja

Kāds procents valsts nodevai pircējam bija jāmaksā gan dzīvokļa pirkšanas, gan viņam dāvinājuma gadījumā 2009. gadā?

A
atbild:
15. augustā, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ministru kabineta noteikumi Nr. 1250 par valsts nodevu par īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā, kuru sākotnējā redakcija bija spēkā no 2009. gada 5. novembra līdz 2013. gada 31. decembrim, noteica, ka valsts nodeva par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā, ja īpašums atsavināts uz līguma pamata, ir 2% no nekustamā īpašuma vērtības (latos), bet ne vairāk kā 30 000 latu; dāvinājuma gadījumā – 3% no nekustamā īpašuma vērtības (latos), bet ne vairāk kā 50 000 latu; tuvas radniecības gadījumā – 0,5%, bet ne vairāk kā 1000 latu.

Līdz šiem noteikumiem bija spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr. 28 par valsts nodevu par notariālo darbību izpildi un īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā.

Zemesgrāmatu likuma 107. pantā ir noteikts kancelejas nodevas apmērs. 2009. gadā kancelejas nodeva par jauna nodalījuma atklāšanu bija 15 lati; par zemesgrāmatu apliecības izsniegšanu – 3 lati; par nostiprinājuma lūguma apliecināšanu – 5 lati; par hipotēkas nostiprināšanu – 8 lati.

Tiesību aktu regulējums iepriekšējos gados ir jāmeklē likumu un MK noteikumu vēsturiskajās redakcijās, kas ir pieejamas tiesību aktu vietnē likumi.lv.