AMATU KONKURSI
LASĪT VĒLĀK ( 3 )
E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 12529
Lasīšanai: 2 minūtes

Par darba algas neizmaksāšanu var vērsties ar prasību rajona tiesā

J
jautā:
07. augustā, 2017
Valentīna Soročina

Darba devējs nav izmaksājis darba algu par visu nostrādāto periodu (3 mēnešiem), barojis tikai ar solījumiem – rīt, piektdien, pirmdien... Ko darīt?

A
atbild:
10. augustā, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja Jums  ir noslēgts darba līgums, kurā ir noteiktas pušu saistības, tostarp darba samaksas izmaksas kārtība un apmērs, Jums ir tiesības vērsties tiesā. Darba algas neizmaksāšana Darba likuma izpratnē ir klasificējama kā strīds starp darbinieku un darba devēju. Sākotnēji strīdu par samaksas jautājumu būtu ieteicams izskatīt uz vietas un fiksēt apliecinājumus, piemēram, iesniegt darba devējam iesniegumu, kurā aprakstāt situāciju un aicināt veikt darba algas izmaksu par nostrādātajiem mēnešiem, vienlīdz informējot, ka pretējā gadījumā vērsīsities tiesā, pamatojoties uz Darba likuma 30. pantu. Iesnieguma kopiju vēlams pievienot prasības pieteikumam tiesā.

Darba likuma 30. pants nosaka, ka individuāli strīdi starp darbinieku un darba devēju, ieskaitot strīdus par nolīgtās darba samaksas neizmaksu, ja tie nav izšķirti uzņēmumā, skatāmi un izšķirami tiesā.

Prasījumi, kas izriet no darba tiesiskajām attiecībām, tai skaitā arī prasījumi par neizmaksāto summu piedziņu saskaņā ar Darba likuma 31. pantu, noilgst divu gadu laikā no prasījuma rašanās brīža. Saskaņā ar Civilprocesa likuma 43. panta pirmās daļas pirmo punktu prasītāji prasībās par darba samaksas piedziņu un citiem darbinieku prasījumiem, kas izriet no darba tiesiskajām attiecībām vai ir ar tām saistīti, ir atbrīvoti no tiesas izdevumu samaksas.

Tas nozīmē – ja darba devējs atsakās samaksāt nolīgto samaksu, Jūs varat vērsties sava rajona tiesā bez samaksas par tiesāšanās izdevumiem.

Vēl var ieteikt Jums zvanīt un lūgt konsultāciju Valsts darba inspekcijai, tālrunis 67186522 vai 67186523.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 77 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas