Atvaļinājumu piešķir, ievērojot darbinieka individuālā darba gada ietvarus

J
jautā:
04. augustā, 2017
Lauma

Labdien! Sakiet, lūdzu, darba attiecības skolā uzsāku 2012. gada 5. martā, pirmais atvaļinājums tika piešķirts 2013. gada 14. jūnijā. Esmu nolēmusi rakstīt atlūgumu un izbeigt darba attiecības, vai man par šo periodu (no 2012. gada 5. marta līdz 2013. gada 14. jūnijam) pienākas kaut kāda kompensācija, jo sanāk, ka pa šo periodu atvaļinājums nav izņemts, ne apmaksāts. Pateicos par sniegto atbildi!

A
atbild:
09. augustā, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Diemžēl precīzi atbildēt uz Jūsu jautājumu nav iespējams. Par to, vai neizmantotā atvaļinājuma daļas kompensācija pienākas, Jums vislabāk vaicāt personālvadītājam, kopīgi apskatot ierakstus par piešķirtajiem atvaļinājumiem pa gadiem Jūsu individuālajā uzskaites kartītē.

Atvaļinājumu darbiniekam piešķir, ņemot vērā viņa individuālo darba gadu. Jūsu gadījumā tas būtu 05.03.2012.–04.03.2013.; 05.03.2013.–04.03.2014. utt.

Ja esat pedagogs un pirmais atvaļinājums tika piešķirts 14.06.2013., ir jāskata par pirmo individuālo darba gadu piešķirto kalendāra dienu kopskaits – vai tas ir 56 kalendāra dienas, neskaitot svētku dienas, vai vairāk.