Lasīšanai: 1 minūte

Īpašuma reģistrācija uz jaunā ieguvēja vārda

J
jautā:
13. jūlijā, 2017
Aleksandra Sergejeva

Labdien! Esmu izsolē nopirkusi dzīvokli, kā nekustamā īpašuma nosolītāja samaksāju visu summu, valsts un kancelejas nodevas. 26. jūnijā tiesa izskatīja rakstveida procesā pieprasījumu par nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz māna vārda. Tika nolemts apstiprināt izsoles aktu un apmierināt pieteikumu par nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz nosolītāja vārda, tika minēts arī, ka šo lēmumu var pārsūdzēt 10 dienu laikā no lēmuma izsniegšanas dienas. Lēmums tika saņemts pa pastu 30. jūnijā. Jautājums ir tāds: cik laika no 30. jūnija saskaņā ar Civillikumu, zemesgrāmatas līgumu un tiesisko procesu aizņem īpašuma noformēšana uz mana vārda zemesgrāmatā?

A
atbild:
18. jūlijā, 2017

Ja nolēmums par izsoles akta apstiprināšanu netiek pārsūdzēts un ir stājies likumīgā spēkā, tad īpašuma noformēšana zemesgrāmatā uz jaunā ieguvēja vārda pēc tam notiek apmēram 3–5 dienu laikā.