Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Nodoklis no mantojuma domājamās daļas

J
jautā:
05. jūlijā, 2017
Santa

Labdien! Vecmāmiņas mantojums dalās trijās daļās.Viens no savas daļas atsakās, manu domājamo daļu izmaksā naudā. Cik liels jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis? Dzīvoklis īpašumā paliek trešajam mantiniekam.

A
atbild:
25. jūlijā, 2017
Edīte Brikmane
LV portāls
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Vispārējā kārtībā mantojumu ar nodokli neapliek, taču mantojuma domājamās daļas saņēmējam ir jābūt gatavam vajadzības gadījumā pierādīt, ka saņemtā nauda ir mantojuma daļa, piemēram, uzrādot testamentu vai mantojuma apliecību. Vienlaikus jāuzsver, ka situācijas ir ļoti dažādas un bieži vien mantojuma saņēmēji nezināšanas dēļ nepiemin svarīgas detaļas, kuras var būtiski mainīt atbildi uz šādu jautājumu. Šī iemesla dēļ aicinām jautājumus saistībā ar nodokļu nomaksu no mantojuma uzdot e-pastā: konsultanti@vid.gov.lv. Izklāstot situāciju padziļināti, norādot savus personas datus un darījumu datus, varēsiet saņemt individuālu atbildi.