Lasīšanai: 1 minūte

Lai arī sodāmība ir dzēsta, kļūt par zemessargu nevar

J
jautā:
01. jūlijā, 2017
Reinis

Vai par zemessargu var kļūt, ja ir bijis krimināli sodīts, bet sodāmība ir dzēsta?

A
atbild:
03. jūlijā, 2017
Linda Balode
LV portāls

Latvijas Republikas (LR) Zemessardzes likuma 14. panta ceturtajā daļā ir noteikts, kādos gadījumos persona nevar būt zemessargs. Viens no šiem gadījumiem ir persona, attiecībā uz kuru ir stājies spēkā notiesājošs tiesas spriedums vai prokurora priekšraksts par sodu.

LR Zemessardzes mājaslapā ir norādīts, ka minētā panta daļa pašlaik tiek attiecināta arī uz personām, kurām sodāmība ir dzēsta, skaidrojot, ka jaunības neapdomībā izdarītie pārkāpumi diemžēl var atstāt ilglaicīgas sekas. Taču tajā pašā laikā ir ieteicams sekot līdzi Zemessardzes likuma grozījumiem, jo tieši šajā jomā (saistībā ar sodāmības dzēšanu) tiek domāts par izmaiņām.