Bezvīzu režīms neietekmē viesstrādnieku nodarbinātības nosacījumus

J
jautā:
06. jūnijā, 2017
Dita

Labdien! Pašreiz, kad nav nepieciešama vīza Ukrainas viesstrādnieku iebraukšanai Latvijā uz sezonas darbu, vai uzņēmējam ir jānodrošina ar medicīnas pakalpojumiem, minimālo atalgojumu utt. vai nav? Paldies!

A
atbild:
03. jūlijā, 2017
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Santa Jonāte, sabiedrisko attiecību vadītāja

Tas, ka Eiropas Savienība un Ukraina noslēgušas nolīgumu par vīzu atvieglojumiem, neietekmē personu nodarbinātību. Tieši tāpat kā līdz šim, katram ārzemniekam, kas tiek nodarbināts Latvijā, jāsaņem vai nu vīza ar tiesībām uz nodarbinātību, vai uzturēšanās atļauja ar tiesībām uz nodarbinātību (atkarībā no nodarbinātības ilguma). Sezonas darbinieku gadījumā Ukrainas pilsoņiem ir jāsaņem vīza ar tiesībām uz nodarbinātību, darba devējam nodrošinot atalgojumu, kas nav zemāks par valstī vidējo (859 EUR pirms nodokļu nomaksas) vai nozarē vidējo, ja sezonas darbinieks tiks nodarbināts lauksaimniecības nozarē. Arī visi pārējie nosacījumi, kas attiecas uz nodrošināšanu ar veselības apdrošināšanu un dzīvesvietu, ir spēkā.