Lasīšanai: 1 minūte

Sods – no 40 līdz 280

J
jautā:
29. maijā, 2017
Kārlis

Labdien! Vēlējos uzzināt, kas draud motocikla vadītājam, kurš vada motociklu ar A2 (ierobežoto) vadītāja apliecību, bet motocikls ir lielāks, nekā likumā atļauts, – virs 35 kw. Vai pastāv iespēja, ka vadītājam atņem tiesības ar liegumu vai konfiscē motociklu, vai arī policija ir tiesīga tikai uzlikt naudas sodu? Piebildei varu teikt, ka neierobežoto A kategoriju vadītājs varēs nokārtot pēc trīs mēnešiem, vai tas pēc idejas nav tik nelikumīgi, kā braukt vispār bez motocikla vadītāja apliecības?

A
atbild:
05. jūnijā, 2017
Valsts policija
Simona Grāvīte, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību, pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.4. panta 5. daļā norādītā uzliek naudas sodu no 40 līdz 280 eiro, bet vadītāja apliecība netiek atņemta.