Lasīšanai: 1 minūte

Ja zeme ir kopīpašumā un vēlas ko celt

J
jautā:
20. aprīlī, 2017
genadijs cvetkovs

Man ir īpašums un zemes gabals kopā ar kaimiņiem – zeme ir 2050 m2 (domājamās daļas). Mums no tiem ir 1350 m2. Kādu līgumu man vajag no kaimiņiem, lai būvētu saimniecības ēku un lai pēc tam man to nedalītu?

A
atbild:
28. aprīlī, 2017
Rīgas pilsētas būvvalde
Ilze Žūka, sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Šis ir civiltiesiskas dabas jautājums. Personai būtu nepieciešams vērties pie zvērināta notāra, lai noslēgtu lietošanas kārtības līgumu ar zemes gabala kopīpašnieku. Līgumā jānosaka lietošanas un īpašuma tiesības.