Studijas bērna kopšanas atvaļinājuma laikā neliedz saņemt vecāku pabalstu

J
jautā:
07. aprīlī, 2017
Santa

Sveiki! Atrodos bērna kopšanas atvaļinājumā, saņemu abus pabalstus – gan par bērna kopšanu, gan vecāku pabalstu, vēlos iet studēt augstskolā, bet vai saistībā ar studijām un praktisko apmācību nepazaudēšu šo kopšanas atvaļinājumu un pabalstus?

A
atbild:
10. aprīlī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Studijas vai jebkāda cita nodarbošanās bez atlīdzības neierobežo tiesības uz vecāku pabalstu. Ja nepārtrauksiet bērna kopšanas atvaļinājumu un neatsāksiet strādāt, tad turpināsiet saņemt abus pabalstus.

Vecāku pabalstu var saņemt arī tad, ja strādā, taču noteikums ir šāds: ja vecāku pabalsta saņēmējs neatrodas  bērna kopšanas atvaļinājumā, bet strādā vai gūst ienākumus kā pašnodarbinātais, tad vecāku pabalsts par šo periodu tiek izmaksāts 30% apmērā.

Ja vecāks ir sociāli apdrošinātā persona (darba ņēmējs vai pašnodarbinātais), par bērna kopšanu vienlaikus piešķir vecāku pabalstu un bērna kopšanas pabalstu. Bērna kopšanas pabalsts līdz bērna pusotra gada vecumam ir 171 eiro mēnesī – neatkarīgi no tā, vai vecāks strādā vai nestrādā.