Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Drošība

Spriedums pēc administratīvā aresta nav jāatdod

J
jautā:
05. aprīlī, 2017
Alise

Labdien! Par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā man bija piespriests administratīvais arests, un pirms aresta es iedevu savu tiesas spriedumu policijas pārstāvim. Pēc aresta beigām spriedumu man atpakaļ neatdeva. Jautājums – vai tā tam ir jābūt?

A
atbild:
07. aprīlī, 2017
Valsts policija
Simona Grāvīte, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Šādā gadījumā tiesas spriedumu pēc administratīvā aresta izciešanas atpakaļ neatdod. To pievieno lietai kā pierādījumu tam, ka arests ir izpildīts. Valsts policija tālāk šo informāciju nodod gan tiesai, gan Iekšlietu ministrijai.

Ja persona tomēr vēlas saņemt izziņu kā pierādījumu par to, ka ir izcietusi administratīvo arestu, tad ar iesniegumu var vērsties tajā policijas iestādē, kur šis arests tika izciests.