Lasīšanai: 1 minūte

Apmaksā atvaļinājuma dienas, kurās būtu jāstrādā

J
jautā:
12. martā, 2017
Ņina ģrēniņa

Labdien! Esmu pirmsskolas skolotāja. Atvaļinājuma ilgums ir 40 dienas. Atvaļinājumā došos 1. jūnijā. Atvaļinājuma laikā iekrīt Vasarsvētki un Līgo svētki. Par cik dienām atvaļinājums tiks pagarināts, un vai tās būs apmaksātas?

A
atbild:
16. martā, 2017
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jā, Jūsu atvaļinājums saistībā ar Līgo svētkiem un Vasarsvētkiem pagarināsies par svētku dienu skaitu – kopumā trīs dienām. Pagarināšana notiek, svētku dienu skaitu pieskaitot pie pēdējās atvaļinājuma dienas.

Atvaļinājuma laikā darba devējs apmaksā tikai tās dienas, kurās darbiniekam normālā kārtībā būtu bijis jāstrādā.

Tādējādi visbiežāk šādā situācijā ieguvums ir nevis finansiāls, bet papildus brīvas dienas.