Sociālās palīdzības iespējas jānoskaidro savā pašvaldībā

J
jautā:
02. janvārī, 2017
Karina

Labdien, es esmu māmiņa ar diviem bērniem, tēvs bērnus pameta, nedzīvo jau gadu ar mums, atbrauc reizi mēnesī. Es ar bērniem īrēju dzīvokli Lielvārdē, bet tas ir ļoti dārgi. Pagaidām esmu bezdarbniece, dzīvot nav kur. Sakiet, vai man ir iespēja iestāties rindā uz sociālo dzīvokli.

A
atbild:
26. janvārī, 2017
Lidija Dārziņa
LV portāls

Par iespēju īrēt sociālo dzīvokli Jums jāinteresējas savā pašvaldībā, tas ir, pašvaldībā, kurā ir Jūsu dzīvesvieta.

Vispārējā kārtība un tiesības ir noteiktas likumā Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām dzīvojamām mājām”. Likuma 5. pantā ir uzskaitītas personas (ģimenes), kurām ir tiesības īrēt sociālo dzīvokli, ja ģimene (persona) ir sociāli maznodrošināta (trūcīga) vai sociāli mazaizsargāta.

Detalizētāk nosacījumus paredz katra pašvaldība savos saistošajos noteikumos.

Sociālais dzīvoklis nav vienīgā iespēja, kā saņemt palīdzību (turklāt pašvaldībā var arī nebūt atbilstošu dzīvojamo telpu). Trūcīga ģimene pašvaldībai var lūgt piešķirt dzīvokļa pabalstu. Tas iespējams arī situācijā, ja dzīvoklis tiek īrēts no privātpersonas.

Jebkurā gadījumā sociālās palīdzības iespējas ir jānoskaidro savas pašvaldības sociālajā dienestā, jo šādu palīdzību var saņemt, tikai pamatojoties uz materiālās situācijas, tostarp ienākumu, novērtējumu.