Lasīšanai: 1 minūte

Vai docētājam nepieciešami didaktikas kursi?

J
jautā:
13. decembrī, 2016
Lita

Vai docētājam, kurš studē doktorantūrā, arī ir nepieciešami didaktikas kursi?

A
atbild:
11. janvārī, 2017
Izglītības un zinātnes ministrija
Inta Bērziņa, Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas vecākā konsultante

Vispārējā gadījumā nav nepieciešami, taču, ņemot vērā, ka akadēmiskie amati ir vēlēti, prasības ievēlēšanai izstrādā pati augstskola vai tās struktūrvienība.

Vienlaikus, ja kursa plānojums paredz obligātu (A daļas) didaktikas kursu, tad šis kurss ir jākārto. Tas, ka persona strādā par docētāju, nenozīmē, ka persona ir atbrīvota no obligātu studiju kursu kārtošanas, kas var arī būt didaktika.