Uzvārda maiņai nepieciešamos dokumentus izsniegs dzimtsarakstu nodaļā

J
jautā:
07. decembrī, 2016
Anna

Labdien! Jau sen vēlos nomainīt savu uzvārdu uz savas vecāsmātes meitas uzvārdu, bet nezinu, kur atrast dokumentus par viņas meitas uzvārda maiņu, stājoties laulībā. Sakiet, kur ir iespējas atrast šādus dokumentus? Un vai vispār ir iespējas atrast šādus dokumentus? Liels paldies!

A
atbild:
09. decembrī, 2016
Elīna Gulbe
LV portāls

Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likuma 4. pantā noteikts, ka personai, kura vēlas mainīt savu vārdu vai uzvārdu, dzimtsarakstu nodaļā jāiesniedz attiecīgs rakstveida iesniegums, kurā norādīts vārda vai uzvārda maiņas iemesls. Jūsu gadījumā – vēlme iegūt savu dzimtas uzvārdu tiešā augšupējā līnijā.

Savukārt 5. panta trešajā daļā norādīts, ka attiecīgā dzimtsarakstu nodaļa no citām nodaļām pieprasa iesnieguma izskatīšanai nepieciešamos dokumentus. Līdz ar to, piesakot uzvārda maiņu, nav nepieciešams iesniegt atsevišķus dokumentus, kas apliecina, ka jūsu vecmāmiņai pirms stāšanās laulībā bijis attiecīgais uzvārds. Attiecīgo informāciju pārbaudīs pašā dzimtsarakstu nodaļā.