Piedziņu var vērst uz piederoša uzņēmuma kapitāldaļām

J
jautā:
03. decembrī, 2016
Zane

Sveicināti. Ja es kā privātpersona esmu ņēmusi ātros kredītus, bet atdot tagad nevaru, un ir uzsākts ārpus tiesas piedziņas process, bet man pieder savs SIA (MUN). Vai, piemēram, tiesas gadījumā ZTI var atņemt firmu, firmai piederošās mantas (mēbeles, aprīkojums) un iesaldēt kontus? Šobrīd gan katram kreditoram maksāju 5 euro, jo vairāk nevaru, oficiāli mani ienākumi ir minimālā alga. Vai vispār mani var nodot tiesai, pat ja veicu minimālus maksājumus? (kreditoru tas, protams, neapmierina)

A
atbild:
08. decembrī, 2016

Ja uzņemtās saistības saskaņā ar līguma nosacījumiem netiek kārtotas, kreditoram ir tiesības vērsties tiesā par parāda piespiedu piedziņu. Piespiedu piedziņas gadījumā tiek piemēroti Civilprocesa likuma 557. pantā norādītie piespiedu izpildes līdzekļi, un tie ir:

  • piedziņas vēršana uz darba samaksu un tai pielīdzinātajiem maksājumiem,
  • piedziņas vēršana uz kustamo un nekustamo mantu,
  • piedziņas vēršana uz naudas līdzekļiem, kas atrodas kredītiestādēs.

Jūsu gadījumā tiesu izpildītājs varēs piemērot Uzņēmumu reģistrā atsavināšanas aizliegumu Jums piederošajām kapitāldaļām uzņēmumā un iespējams rīkos tām izsoli.