Aprēķins veikts pareizi

J
jautā:
25. novembrī, 2016
Liene

Labdien, strādāju par pirmsskolas izglītības skolotāju uz 0,5 likmes. Man ir tarificētas 18 mācību stundas un 2 stundas citu pienākumu veikšanai. Papildus man ir piešķirta pedagogu profesionālās darbības 3. kvalitātes pakāpe. Par pakāpi man maksā piemaksu pēc šī norēķina: 45 (noteiktas piemaksas apmērs par 3. pakāpi) x 18 mācību stundas / 40 stundas par slodzi = 20,25 EUR. Pamatojoties uz MK 05.07.2016. noteikumu Nr. 445 27. punktu: „Pedagogiem, kuriem ir piešķirta pedagogu profesionālās darbības 3., 4. 5. kvalitātes pakāpe, nosaka piemaksu attiecīgi 45 EUR, 114 EUR un 140 EUR apmērā par vienu pedagoga darba likmi proporcionāli tarificēto mācību stundu skaitam...”, pamatojoties uz 32. punktu: „Pedagoga darba slodze, kas atbilst vienai mēneša darba algas likmei: 32.3. Pirmsskolas izglītības pedagogiem ir 40 darba stundas nedēļā, tai skaitā 36 darba stundas ar izglītojamiem un 4 darba stundas – sagatavošanās nodarbību vadīšanai.” Vai augstāk minētais piemaksas aprēķins ir pareizi? Esmu pārliecināta, ka strādājot uz pusslodzi man jābūt piemaksai 22,5 EUR apmērā (pēc šī norēķina: 45 (noteiktas piemaksas apmērs par 3. pakāpi) x 18 mācību stundas / 36 stundas par slodzi = 22,5 EUR.)

A
atbild:
16. decembrī, 2016
Izglītības un zinātnes ministrija
Modra Jansone, Izglītības departamenta vecākā eksperte

Aprēķins veikts pareizi, jo atbilstoši MK  noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 27. punktam piemaksa tiek noteikta par likmi, bet proporcionāli tarificēto mācību stundu/ nodarbību skaitam.