E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 10830
Lasīšanai: 3 minūtes

Iesnieguma veidlapas uzturlīdzekļu labprātīgai maksāšanai nav

J
jautā:
23. novembrī, 2016
Jānis Bebrītis

Lūdzu atsūtiet iesnieguma veidlapu ZTI par uzturlīdzekļu atmaksu gadījumā, ka ir nobloķēts bankas konts, un labprātīgi apņemos regulāri maksāt uzturlīdzekļus ZTI.

A
atbild:
09. decembrī, 2016

Šāds veidlapas formāts nepastāv. Jums ir klātienē jāvēršas pie sava tiesu izpildītāja ar rakstisku lūgumu atbloķēt kontu, norādot pamatojumu. Piemēram, Jūs uz šo kontu saņemat savu darbu algu vai tur ienāk kādi citi ienākumi.
Klāt varat pievienot bankas apstiprinātu konta pārskatu par pēdējiem 3 mēnešiem, kas to apliecina. Šādai labprātīgai uzturlīdzekļu apmaksai tiesu izpildītājs var arī nepiekrist, jo tas ir piespiedu izpildes process. Jānorāda, ka tiesu izpildītājam tas būs jāsaskaņo ar piedzinēju.

Ja piedzinējs tam piekritīs, tad tiesu izpildītājs saskaņā ar Civilprocesa likuma 559. panta pirmo daļu atliks izpildu darbību. Iespējams, Jums tiks nosūtīts rīkojums uz darbavietu, ņemot vērā Civilprocesa likuma 594. panta nosacījumus: no parādniekam izmaksājamās darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem ieturējumus pēc izpildu dokumentiem izdara līdz piedzenamā parāda dzēšanai:

1) uzturlīdzekļu piedziņas lietās nepilngadīgu bērnu uzturam vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā – saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā;

2) piedzenot uzturlīdzekļus, zaudējumus vai kompensāciju sakarā ar personisku aizskārumu, kura rezultātā radies sakropļojums vai cits veselības bojājums vai iestājusies personas nāve, vai kompensāciju par kaitējumu, kas radīts ar noziedzīgu nodarījumu, kā arī izpildot administratīvo pārkāpumu lietās pieņemtos nolēmumus, – 50 procentus, saglabājot parādniekam darba samaksu un tai pielīdzinātos maksājumus 50 procentu apmērā no minimālās mēneša darba algas un saglabājot uz katru apgādībā esošo nepilngadīgo bērnu līdzekļus valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU