Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Algu apliek ar nodokļiem par ienākumiem konkrētā uzņēmumā

J
jautā:
14. novembrī, 2016
Andris

Labdien! Pašlaik strādāju SIA firmā, bet vēlos dibināt savu mazkapitāla SIA. Kā valdes loceklis sev maksāt atalgojumu netaisos, būs viens darbinieks ar minimālo atalgojumu. Jautājums: Vai SIA kurā pašlaik strādāju, var rasties jautājumi sakarā ar nodokļu maksājumiem par mani?

A
atbild:
05. decembrī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darba devējs piemēro nodokļus darbinieka algai nesaistīti ar to, vai darbiniekam ir savs bizness. No algota darbinieka algas tiek maksātas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 34,09% apmērā (no kurām 23,59% maksā darba devējs, un 10,50% ietur no darba ņēmēja algas) un iedzīvotāja ienākuma nodoklis (IIN) 23% apmērā. Ja darba devējam iesniegta algas nodokļa grāmatiņa, gūtajam ienākumam piemēro neapliekamo minimumu un nodokļa atvieglojumus.