Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par PVN atgūšanu

J
jautā:
11. novembrī, 2016
Mareks

Sveicināti. Sakiet, lūdzu, kā tiek piemēroti nodokļi komandējuma laikā ārzemēs? Vai tiek saglabāts, piemēram, LR noteiktais PVN par saņemtajiem pakalpojumiem un pirktajām precēm ārzemēs?

A
atbild:
14. novembrī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ne Ministru kabineta noteikumi Nr. 969  “Kārtība, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem saistītie izdevumi”, ne Pievienotās vērtības nodokļa likums nereglamentē PVN piemērošanu tieši komandējumā. PVN likmes Eiropas Savienības valstīs ir atšķirīgas, līdz ar to pastāv iespēja atgūt ārvalstīs samaksāto PVN, pastāvot noteiktiem normatīvo aktu nosacījumiem.

Ministru kabineta noteikumos Nr. 1514 noteikta kārtība, kādā reģistrēts nodokļa maksātājs iesniedz pieteikumu pievienotās vērtības nodokļa atmaksas saņemšanai citā Eiropas Savienības dalībvalstī, un kārtība, kādā atmaksā pievienotās vērtības nodokli citas Eiropas Savienības dalībvalsts reģistrētam nodokļa maksātājam.