Lasīšanai: 1 minūte

Parādniekam pieejamo minimālo ikmēneša līdzekļu apmērs

J
jautā:
09. novembrī, 2016
Andis

Vai darba devējam pēc tiesu izpildrakstiem darbiniekam jāatstāj minimālā mēnešalga (370 eiro) – bruto vai neto? Paldies!

A
atbild:
11. novembrī, 2016

Civilprocesa likuma 594. panta ceturtā daļa nosaka, ka ieturējumu apmēru no darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem aprēķina no summas, kas parādniekam jāsaņem pēc nodokļu samaksas.
Tas nozīmē, ka 370 eiro ir jāsaglabā kā neto summa.