Lasīšanai: 1 minūte

Ja skola nevēlas uzņemt skolēnu

J
jautā:
05. novembrī, 2016
arita

Vai skola, kurā ir piešķirti dažādi mācību kodi, tai skaitā 58 kods, ir tiesīga atteikt nodrošināt mācības bērnam šajā skolā un teikt, ka jāmeklē cita skola, aizbildinoties, ka nav speciālista?

A
atbild:
29. novembrī, 2016
Laura Studente
LV portālam

Izglītības likuma 57. pants sniedz vecākiem tiesības izvēlēties jebkuru skolu pēc saviem ieskatiem. Taču vecākam vispareizāk būtu vērsties pie skolas dibinātāja – pašvaldības, ja tā ir pašvaldības skola, un par situāciju jārunā ar pašvaldības izglītības speciālistu.