E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 10677
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Kad divi parādu piedzinēji piedzen to pašu parādu

J
jautā:
02. novembrī, 2016
Izabella

Labdien. Vēlos noskaidrot, vai 2 parādu piedzinēji drīkst piedzīt vienu un to pašu parādu? Man ir tāda situācija, ka esmu apmaksājusi šo parādu pie viena parādu piedzinēja, un tagad ir uzradies otrs par to pašu parādu. Turklāt šis otrs parādu piedzinējs brīdina mani, ka šis parāds viņu pašu datubāzē ir aktīvs! Vai tas vispār ir likumīgi? Vai, galu galā, parādu piedzinēja pienākums nav pašam sekot līdzi un noskaidrot, vai parādi nav cedēti arī citā vietā un attiecīgi slēgt ierakstu savā datubāzē, ja tie ir nomaksāti? Paldies, ļoti gaidīšu Jūsu ziņu!

A
atbild:
16. novembrī, 2016
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs
Vineta Ore, Patērētāju informēšanas un komunikāciju daļas vecākā konsultante

Konkrētajā aprakstītajā situācijā personai (parādniekam) būtu jāvēršas pie parāda atguvēja un jāinformē, ka šis parāds ir apmaksāts (iesniedzot vai nosūtot parādu atguvējam parāda apmaksu apliecinošu dokumentu, piemēram, maksājuma uzdevumu, kas apliecina parāda samaksu).

Atbilstoši Parādu ārpustiesas atgūšanas likuma (turpmāk – PĀAL) 7. panta pirmās daļas 8. punktā noteiktajam parādniekam ir tiesības 21 dienas laikā no paziņojuma par parādu saņemšanas izteikt pamatotus rakstveida iebildumus par parāda esamību, tā apmēru un samaksas termiņu.

Gadījumā ja parāda atguvējs, saņemot apliecinājumu par parāda samaksu, konstatēs, ka parāds ir pilnībā apmaksāts, tā pienākums ir slēgt konkrēto parāda lietu un atbilstoši PĀAL 13. panta piektajā daļā noteiktajam, konstatējot, ka tā parādvēstures datubāzē iekļautā informācija ir nepatiesa, nekavējoties to novērst. Papildus norādām, ka jautājumi par personas datu ievietošanu parādnieku datubāzēs ir Datu valsts inspekcijas kompetencē.

PTAC norāda, ka parādu nodošana no viena parādu atgūšanas pakalpojuma sniedzēja citam notiek bieži un tas nav pretrunā normatīvo aktu prasībām. Parasti tas notiek gadījumā, ja pirmajam parāda atguvējam parādu nav izdevies atgūt vai parāds ir atgūts tikai daļēji, vai arī parādnieks nav veicis parāda atgūšanas izdevumu apmaksu un parāds tiek, piemēram, cedēts tālāk citam parāda atguvējam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU