Lasīšanai: 1 minūte

Nosacījumi tiesībām uz bezdarbnieka pabastu

J
jautā:
24. oktobrī, 2016
Evita

Vai 2. grupas invalīds var saņemt bezdarbnieka pabalstu, beidzoties divu gadu darba tiesiskajām attiecībām?

A
atbild:
28. oktobrī, 2016
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalstu var saņemt, ja:

  • Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piešķīrusi bezdarbnieka statusu;
  • kopējais apdrošināšanas stāžs ir ne mazāks par vienu gadu;
  •  ja ir veiktas vai arī bija jāveic obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas bezdarba gadījumam ne mazāk kā 9 mēnešus pēdējo 12 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

No Jūsu sniegtās informācijas izriet, ka Jums būs tiesības uz bezdarbnieka pabalstu.