Skolotāja apmaksātā darba laika aprēķins

J
jautā:
10. oktobrī, 2016
Aiga

Labdien. Jautājums par skolotāju darba samaksu. Šorīt informatīvajā sanāksmē skolas direktore skolotājām apstiprināja, ka skolai ir nepietiekams finansējums, tāpēc nav iespējams skolotājām maksāt par gatavošanos mācību stundām, metodisko un mācību materiālu gatavošanu, darbu metodiskajās komisijās u.c. Mums maksās tikai par stundu vadīšanu, klases audzināšanu, minimāli par burtnīcu labošanu (ne visiem!) un simboliski par konsultācijām. Jautājums - ja strādāju apvienotajā klasē un, lai sekmīgi sagatavotos darbam, man nepieciešamas vismaz 8-10 stundas nedēļā, kur varu meklēt skaidrojumu, kāpēc man un citām mūsu skolas skolotājām nemaksā par ieguldīto darbu un patērēto laiku? Kurš atbildīgs par neprofesionāli veikto skolotāju apmaksātā darba laika plānojumu un aprēķinu? Kuru profesiju pārstāvji vēl strādā, nesaņemot par to likumā paredzēto atalgojumu - MK noteikumos Nr. 445 (2016. g 5. jūlijs) rakstīts, ka pedagoga darba slodzē vispārējās pamatizglītības un vispārējās vidējās izglītības pedagogiem ietilpst mācību stundas un fakultatīvās nodarbības, to sagatavošana, izglītojamo rakstu darbu labošana, individuālais un grupu darbs ar izglītojamiem un konsultācijas, klases audzināšana, metodiskais darbs izglītības iestādē, projektu vadība un citas ar izglītības iestādes attīstību saistītas darbības. Paldies.

A
atbild:
13. oktobrī, 2016
Laura Studente
LV portālam
Izglītības un zinātnes ministrija
Inta Bērziņa, Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas konsultante

Diemžēl, nezinot, par kuru skolu ir runa, nav iespējams sniegt precīzu atbildi uz šo jautājumu. Kā LV portālam paskaidroja Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Inta Bērziņa, tad šajā gadījumā ir noprotams, ka runa ir par mazu skolu, kur ir svarīgi zināt nianses, piemēram, lielumu, atrašanās vietu. Tāpēc Jums ar jautājumu jāvēršas Izglītības un zinātnes ministrijā, nosaucot konkrētu skolu. Savukārt ministrijas darbinieks varēs ielūkoties Valsts izglītības informācijas sistēmā, apskatīt tarifikācijas un citu informāciju, lai sniegtu atbildi pēc būtības.

Taču jebkuru jautājumu par atalgojumu ieteicams sākumā risināt ar skolas vadību.